MOJE KSIĄŻKI
Cz. 1 sagi - "Bez pożegnania"

Podczas II Wojny Światowej bohaterki wywiezione zostają z Kresów wschodnich na Syberię. Czas wielkiej próby udaje im się przetrwać dzięki niezwykłemu hartowi ducha matki.
Cz. 2 sagi - "Szkoła pod Baobabem"

Bohaterki przedostają się wraz z Armią Andersa do Afryki. Książka pisana z perspektywy córki Kasi, w fantastyczny sposób opowiada o codziennym życiu Polaków w Ugandzie, fascynującej Afryce i tęsknocie za ojczyzną
Cz. 3 sagi - "Koło Graniaste"

Wymarzony powrót do powojennej Polski i brutalne spotkanie z komunistyczną rzeczywistością. Jednak dzięki sile emocji, wbrew wszystkiemu, życie toczy się dalej...
Cz. 4 sagi - "Mea Culpa"

Polska przełomu lat 50. i 60., pierwsze lata PRL-u wraz z jego absurdami, ingerencja świata polityki w życie zwykłych ludzi, podróże głównej bohaterki z zespołem Mazowsze...
zdjęcie wkrótce
Cz. 5 sagi - "Czas darowany nam"

już wkrótce

POZOSTAŁE POWIEŚCI

"Magia przeznaczenia"

Rodzinna historia, która zatacza krąg, a wszystkim kieruje najbardziej nieprzewidywalny reżyser - Przeznaczenie. Rewolucja rosyjska, przedwojenna Francja, współczesna Polska i Paryż ostatnich dziesięcioleci - w takiej scenerii toczy się historia pewnej rodziny, niezwykłych kobiet, które stają przed wyzwaniami rzucanymi przez los.
Premiera 17 maja 2011
"Kuszenie losu"

"...w pogoni za uznaniem, natchnieniem, miłością, spełnieniem...
Współczesna powieść obyczajowa osadzona w środowisku wydawców i pisarzy. Główny bohater zmagający się z kapryśną weną, tak mówi o sobie: "Piszę z potrzeby serca. Byłoby to z pewnością zajęciem oczyszczającym, gdyby nie fakt, że muszę stale przebywać ze sobą, człowiekiem słabego ducha, niezbyt odważnym przeniewiercą, który potrafi zdradzać wszystko, co było mu drogie..." Zawieszony między światem fikcji, którą buduje a życiem realnym w Polsce, w czasach transformacji. Ze wszystkim, co mami i kusi, czy sprosta trudnym wyzwaniom?
Premiera 28 stycznia 2009 r.
"Romanse w Paryżu"

W artystycznym świecie paryskich kabaretów rozkwita wspaniałe uczucie między artystką z Polski a francuskim gwiazdorem. Wielkie emocje i żywa akcja nie pozwala oderwać się od stronic książki aż do samego końca . Wszystkie postaci i wydarzenia są literacką fikcją, choć mają autentyczne pierwowzory.

Premiera marzec 2008 r.
"Barbara Brylska w najtrudniejszej roli"

Biografię Barbary Brylskiej czyta się jednym tchem, bowiem jej życie to gotowy scenariusz na pasjonujący film. Najtrudniejsza rola Barbary Brylskiej napisana została przez życie, reżyserem był los, a widownią są czytelnicy.

wyd.II wrzesień 2007, status bestsellera
"Barbara Wrzesińska przed sądem"

Autorka posłużyła się oryginalną formą opisu osobowości i dorobku artystycznego wybitnej aktorki Barbary Wrzesińskiej. Stawia bohaterkę przed sądem, gdzie werdykt wydaje Czytelnik na podstawie zeznań znanych osobistości ze świata kultury, takich jak: Daniel Olbrychski, Krystyna Sienkiewicz, Franciszek Starowieyski, Jan Pietrzak i inni.

wyd.I 1994, plany na wydanie drugie, rozszerzone
"Iga Cembrzyńska i Andrzej Kondratiuk - sama i w duecie"

Iga Cembrzyńska to aktorka wyjątkowa - podziwialiśmy ją w Kabarecie Starszych Panów i niezapomnianych rolach filmowych. Z reżyserem Andrzejem Kondratiukiem stworzyła niezależny, niezwykły duet, a efektem ich wspólpracy i wspólnego życia sa filmy m.in. "Wrzeciono Czasu" i Gwiezdny pył". Książka zaprasza nas do ich świata.

wydanie I 1997, plany na wydanie drugie, rozszerzone
"Moc Przeznaczenia"

Aż trudno uwierzyć, że tyle dramatycznych i ciekawych zdarzeń przypadło w udziale jednemu człowiekowi. Żołnierz ruchu oporu w czasie drugiej wojny światowej, więzień sowieckich lagrów, pilot Dywizjonu 303. Po wojnie osiadł w Stanach Zjednoczonych, gdzie stał się liderem związkowym. Zafascynowany podróżami kosmicznymi, przez 50 lat opracowywał program podróży kosmicznych i międzyplanetarnych. "Moc Przeznaczenia" to pasjonujace życie Chestera Tuszyńskiego w barwnej opowieści opracowanej przez Barbarę Rybałtowską.

Axis Mundi - oficyna wydawnicza wydająca moje książki
zajrzyj na mój
Facebook