MOJA MUZYKA

Polskie nagrania proponują Państwu posłuchanie ciekawych piosenek Barbary Rybałtowskiej. Piosenki i ballady, utrzymywane w ciepłym, życzliwym światu i ludziom nastroju skłaniają do refleksji nad codziennością, przekazują niebanalne doświadczenia i emocje.
Autorka prezentuje różne gatunki poezji i piosenki: od stylizacji na modłę rybałtowską, po piękne liryki, takie jak kołysanka "Jakim dobrym mocom" czy "Samotność moja" lub świetny "Chandra blues".
Bohaterka piosenek Rybałtowskiej widzi świat z dystansu, czasem nawet ironicznego. Nie ma tu dramatu, łez, rozpaczy; jest pogodna zaduma, mądra refleksja, wyciszone jakby i wysublimowane emocje. Czasem, jak w piosence "To nie chodzi wcale o mnie" te emocje przeniesione są na rzeczy, to one czują, one tęsknią. Gra poetyckich konwencji i stylizacji miesza ze sobą, jak w życiu, żal i ironię, szerość i maskę; tworzy też oryginalny styl Rybałtowskiej, który podoba się publiczności.
Barbara Rybałtowska debiutowała jako piosenkarka i autorka tekstów w Studenckim Teatrze Satyryków. Karierę estradową rozpoczęła w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Zasłynęła jako piosenkarka i autorka znakomitych przebojów: "Nie warto było", "Była raz taka ziemia", "Sobą być". Zna i ceni jej sztukę publiczność Paryża. Rybałtowska śpiewa w Paryżu romanse cygańskie i repertuar kabaretowy. Paryżanom podobają się także obrazy Pani Barbary.
Piosenkarka, autorka, autorka tekstów piosenek, pisarka, malarka - we wszystkich tych dziedzinach twórczość Barbara Rybałtkowska prezentuje własny, niebanalny styl i sobie tylko właściwe, trochę jakby rodem z rybałtkowskich tradycji, podejście do sztuki, w których ironiczny dystans miesza się z magią i lirycznym wyznaniem.
Warto posłuchać piosenek i ballad Barbary Rybałtkowskiej. Zaśpiewane na żywo i z niekłamanym wdziękiem bawią, wzruszają, poprawiają nastrój i zmuszają do zadumy. Wielbicielom piosenki poetyckiej gorąco polecam tę płytę.

Dyrektor P.P. POLSKIE NAGRANIA dr Ryszard Majak
1. Fantazyja (Teresa Niewiarowska) 3:14
2. Samotność moja (Teresa Niewiarowska) 4:04
3. Nadziejo, nadziejo (Maciej Rostowski) 3:12
4. Piracka ballada (Teresa Niewiarowska) 3:20
5. To ona jest przyczyną(W. A. Mozart) 2:08
6. Amory te moje (Maciej Rostowski) 3:26
7. Co tu po nas zostanie (Marian Radzik) 3:48
8. Odmieniona przez tango (Urszula Rzeczkowska) 2:35
9. To nie chodzi wcale o mnie (Bohdan Kezik) 4:27
10. Sobą być (Maciej Rostowski) 3:39
11. Jak świat światem (Ryszard Siwy) 2:23
12. Paryżanka (Maria Paul Bell) 3:38
13. Kartka z wakacji (Teresa Niewiarowska) 3:12
14. Chandra Blues (Jerzzy Bożyk) 4:06
15. Jakim dobrym mocom (Maciej Rostowski) 4:17
16. Jakoś Leci (Urszula Rzeczkowska) 3:29
  55:41
Teksty piosenek: Barbara Rybałtowska
Aranżacja: Piotr Witomski (1-9,16), Paweł Olszewski (10-12), Jacek Majewski(13-15)
Fortepian: Włodzimierz Nahorny (2,9)
Orkiestra PR pod dyrekcją Henryka Debicha